A huge collection of 3400+ free website templates www.JARtheme.COM WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Můj dům, můj hrad. Patrový, nebo bungalov?

Máte svůj vysněný dům, nebo stále tápete a stojíte před velikým rozhodnutím? Patrové domy patří mezi klasiku, kterou dnes vídáme mezi novostavbami nejčastěji. O slovo se ale stále důrazněji hlásí také přízemní domy neboli bungalovy. Kterému dát přednost? Každý má svá pro i proti. Myslete však na to, že dům si pořizujete na celý život. Myslete v přítomnosti, ale i do budoucna. Je to poměrně těžké, že?

Domy s podkrovím - atraktivní prostor na malé zastavěné ploše

Ve výběru rodinného domu nemusíte mít vždy tak volnou ruku, jak byste chtěli. Často Vás omezuje stavební úřad, velikost pozemku i sousední domy.

Patrové dřevostavby mají velkou výhodu v tom, že vyžadují malou zastavěnou plochu, a přitom poskytují komfortní bydlení. Snadno je tak umístíte i na malý pozemek a ještě Vám zbyde místo na garáž a bazén. Nezanedbatelnou výhodou je také úspora peněz za koupi pozemku, která může činit stovky tisíc korun. A když už jsme u ceny, počítejte s námi. Patrový dům Vás vyjde levněji – nejdražší stavební konstrukce, základová deska a střecha, mají totiž poloviční rozměry, tedy i poloviční cenu.

Mnozí vidí nevýhodu patrových domů zejména ve schodišti. Zabírá prostor, musíte neustále běhat nahoru a dolů. Ano, naběháte se, to je pravda. Ale určitě to stojí za to. Podkrovní dům totiž lze perfektně rozdělit na klidovou a společenskou zónu. Přízemí je dějištěm rodinného života, často je z něj výstup na terasu, zahradu, vítáme v něm návštěvy. Vrchní patro slouží většinou pro odpočinek. Chcete v něm mít klid a soukromí, což Vám podkroví nabízí.

Bungalovy – tradice, která se tváří jako moderna

Bungalovy – tradice, která se tváří jako moderna

Ačkoliv se zdá, že bungalovy jsou moderní záležitost, není to tak úplně pravda. Mají dlouhou tradici. Už od pradávna chtěli mít lidé ve svém obydlí centrální prostor spojený s užitnými místnostmi. Bungalovy jsou často také energeticky méně náročné. A co hovoří ve prospěch bungalovů nejvíce? Samozřejmě absence schodů, která z bungalovu činí bezbariérový dům. Oceníte jej zejména ve stáří. Další výhodou přízemních domů je snadnější údržba, jako je například čištění okapů. Bungalovy od RD Rýmařov jsou reprezentovány řadou LARGO.

Porovnání bungalovu a patrového domu od RD Rýmařov:

  LARGO 98 KUBIS 631
Typ domu přízemní patrový
Dispozice domu 4+1 4+kk
Užitná plocha 83,22 m2 101,93 m2
Zastavěná plocha 99,36 m2 62,99 m2
Cena domu na klíč včetně základové desky    2012 500 Kč vč. DPH    1999 999 Kč vč. DPH   

 

Bungalov LARGO 98 Patrový dům KUBIS 631
Bungalov LARGO 98 Patrový dům KUBIS 631
Za 1 měsíc je postaveno

Za 1 měsíc je postaveno

Maximální délka výstavby, a to i u největších domů, je maximálně 1 měsíc. Nezastaví nás ani zima ani mráz!
30 let záruka na konstrukční systém

30 let záruka na konstrukční systém

Dřevo je materiál s dlouhou životností, což dokazují roubené stavby v našich horách staré několik stovek let
Garantujeme 60 kwh na m2 ročně

Garantujeme 60 kwh na m2 ročně

Nechceme Vám plést hlavu, 60 kwh na m2 obytné plochy ročně je hodnota, která je nutným maximem pro vytápění téměř všech našich domů.
Výběr z 11 typových řad domů

Výběr z 11 typových řad domů

Zároveň každá řada nabízí nepřeberné množství rodinných domů, jejich variant provedení a architektonických doplňků.
Získejte přístup ke speciálním nabídkám a novinkám
Vytvořit nezávaznou poptávku
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok